zofim.org.il
  
 


 
דף הבית » שבט צופי ים » כתבה: שייטת וויקינגים נכנסת לבסיס חיל הים

תמונה קטנה שייטת וויקינגים נכנסת לבסיס חיל הים פורסם על ידי ק. צופי-ים חיפה
בתאריך 31/12/2014
בכתבה זו צפו 2940 גולשים

כתבה שנכתבה על צופי הים חיפה לאחר סיור בבסיס חיל הים והדלקת נרות
עם שייטת הצוללות ביום שישי ה19.12.14

 
יום שישי חורפי של חנוכה. גשם דק יורד על הרציף בבסיס חיל הים בחיפה. על הרציף עומדים סא"ל ג. מפקד צוללת, סגן ד. סגן קצין מחלקה בצוללת.
"אני ממש מתרגש" אומר סא"ל ג. לעזי טרינצר ראש שבט צופי-הים חיפה שעומד לידו על הרציף, "האמת שממש רציתי לפגוש אותם בים אבל בסוף חזרנו מההפלגה מוקדם יותר ונכנסנו לנמל לפניהם
". 

התכונה על הרציף גוברת, נציגת דובר צה"ל, צלמת חיל הים, קצינים וחיילים נוספים נאספים על הרציף. ואז, ב 12:00 בדיוק, מופיעה שייטת הסנוניות בפתח הנמל. המפרשים גולשים לאט מהתרנים, הסירות מאטות את מהירותן ומאה ועשרים אנשי הצוות שעליהן פורשים משוטים ומתחילים לחתור.
סירת המנוע המהירה המלווה אותם מסתובבת בניהן וצוות המרכזים שעליה מחלק הוראות אחרונות למפקדי הסירות הצעירים, מוודא שהכל מוכן לנחיתה, הציוד נארז ונקשר, חבלי החרטום מוכנים והחניכים מכירים את כללי הבטיחות ונוהלי ההיקשרות למזח הצבאי. "זה נראה ממש כאילו שייטת וויקינגים נכנסת לבסיס חיל הים" אומרות שתי חיילות, ימאיות על גוררות החיל. אחת אחרי השנייה נקשרות 12 הסירות למזח והחניכים, עולים למזח. 


חניכי שבט צופי-הים חיפה הוזמנו על ידי מפקד שייטת 7 – שייטת הצוללות של חיל הים לחגוג עימם את חג החנוכה
. 
למה הזמנתם אותם? שואלת הכתבת הצבאית את סאל ג. מפקד הצוללת. 
סא"ל מחייך ועונה: "הילדים האלה הם המיטב שבמיטב ואנחנו ממש שמחים לארח אותם. זה תורם גם לנו וגם להם. ומלבד זאת חשוב לומר, עבורינו זה גם משהו לגמרי אישי, גם אני, גם סגן ד. וגם מפקד שייטת הצוללות היינו בצופי ים כחניכים, כמרכזים גם בשנת שרות. מעבר לזה שזו הייתה תקופה מהנה באופן מיוחד הפעילות הזו עיצבה אותנו ותרמה תרומה מכרעת לאנשים שאנחנו היום"

החניכים מתארגנים על המזח בצורת האות ח' תוך דקות ועומדים מוכנים למסדר. "ברוכים הבאים לשייטת הצוללות" פותח סגן ד את הסיור, "אני רוצה לספר לכם שגם אני הייתי בצופי ים..." מחיאות כפיים סוערות קוטעות אותו. "איזה מדהים הוא" לוחשת חניכה אחת לחברתה, "מה חשוב מדהים" משתיק אותה אחד הבנים, "את יודעת מה זה להיות קצין על צוללת
?"
סגן ד. מוליך את כל הקבוצה לסיור בין מזחי הבסיס. ותוך כדי מנהל שיחה עם הכתבת הצבאית. 
סיימתם את הפעילות שלכם בצופי ים כבר לפני כמה שנים טובות, התקבלתם לאחת היחידות המיוחדות והמאתגרות ביותר בצה"ל, יצאתם לפעילויות מבצעיות שרק בסרטים שומעים עליהם ואתם עדיין מדברים על זה בהתלבות כזאת. משהו בצופי ים הכין לשרות הצבאי ?
"
לא רק לשרות הצבאי. לחיים בכלל. לצופי ים יש חשיבות מכרעת באדם שאני היום"
באיזה אופן? 
"
צופי ים העניקו לי שקט פנימי, משמעת, יכולת עמידה בקשיים, מנהיגות, הנאה ענקית ורעות. החברים שלי מצופי ים הם חברים לחיים"
סא"ל ג. מהנהן.
גם עבורך זה כך? "בהחלט. אני חושב שיש מעט מקומות שאפשר להנות בהם ולקבל את מה שמקבלים בצופי ים"
"
את יכולה להאמין לו" מצטרפת לשיחה נציגת דובר צה"ל בחיל הים. לא רק שעשה שנת שרות בצופי ים אלא שאחר כך גם כשכבר היה קצין עוד המשיך לבוא ולהדריך את השכבה הבוגרת בשבט שלו. 
רגע, גם את מהחבורה הזו ?
"
כן, בטח. את רואה את המדריכים האלה? אני הייתי מדריכה שלהם" 
אז מה, בעצם אתם משקיעים עכשיו בדור העתיד של החיל?
סא"ל ג. מחייך:
"
יכול להיות, אבל זאת לא הסיבה היחידה שאנחנו מזמינים אותם. אני חושב שיש חשיבות רבה לקשר בין החיילים שלי לקהילה ולעשייה חינוכית והקשר עם צופי ים חשוב לנו".
הוא שותק רגע ואז מוסיף: "וכן, צריך לומר את האמת הנוער שמגיע לחיל הים מצופי ים הוא מהטובים ביותר. רובם המכריע, גם הבנות, משתלבים במסלולי פיקוד, בולטים באיכויות האנושיות שלהם, בבגרות, במנהיגות. 


החניכים עוברים מרציף הסטילים, מלאי התפעלות מהעוצמה של ספינות הסער 5 ומפגיזים את סגן ד. בשאלות. הקבוצה כולה מגיעה לרציף הצוללות שם מחכה להם שולחן עם כל טוב וסופגניות תוצרת צה"ל. החניכים לא נשארים חייבים ומעניקים ללוחמים שק מפרשים כחול גדוש חטיפים וממתקים
. 
שניים מחניכי פרויקט צמי"ד שפועל בשבט מתקרבים אל הצוללת ושני לוחמים יוצאים לקדמם. "מה זה צמי"ד"? שואל אחד מהם את המדריכה הצמודה אליהם, "צמי"ד הוא פרויקט ייחודי המאפשר לבני נוער עם צרכים מיוחדים להשתלב בפעילות אתגרית המיועדת לנוער רגיל"
"
מה, והם יוצאים אתכם לים ומפליגים על סירות מפרש? כן עונה לו המדריכה. "כל הכבוד, איזה אומץ" הוא עונה.

"מי שמדבר" אומר חניך צמי"ד שעד כה שתק, ומרגש את כולם... 

-קומונות צופי-ים חיפה-

פרסם כתבה »


תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה