zofim.org.il
  
 


 
שבט כרם
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » שבט כרם » ארכיון הכתבות » כתבה: התנועה מס’ 1 בכרמיאל!

תמונת מגזין התנועה מס’ 1 בכרמיאל! פורסם על ידי דני
בתאריך 4/6/2010
בכתבה זו צפו 7043 גולשים

למי שלא ידע ולא שמע - יש צופים בכרמיאל!!! ובגדול. שבט כרם מונה היום כ-130 חניכים רשומים, ביניהם 35 חברי השכבה הבוגרת, מתוכם 14 בצוות הדרכה, ו-24 חניכי כיתה ט' המיועדים להדריך בשנה הבאה.

על כן, הצופים היא תנועת הנוער הגדולה ביותר הפועלת בעיר, וללא ספק המובילה, המשפיעה ובעלת הנוכחות הגדולה ביותר. ההוכחה לכך ניתנה ב- 31.5.2010 בערב ההוקרה אשר ערכה העירייה לכל הנוער הפעיל והמתנדב בעיר. במעמד נכחו סגנית ראש העיר, מנחת תחום תנועות הנוער במנהל חברה ונוער במחוז צפון, מנהל אגף החינוך העירוני, נציגים מבתי הספר ובני נוער חברי התנועות השונות הפועלות בעיר. במהלך הערב חולקו תעודות הערכה לתנועות השונות.
 
בפרס התנועה המצטיינת על הגדלת היקף הפעילות ומעורבות חברתית מתמדת וניכרת ברחבי העיר זכתה תנועת הצופים, שבט כרם.
 
כעת זה ברור לכולם, הצופים כאן, הם באים לחנך, לשנות, להשפיע ללא פשרות וללא מעצורים. חברי השבט מתמידים במשימתם להפיץ את ערכי התנועה, לחנך על-פיהם ולגייס עוד ועוד חניכים אשר יזכו לגדול בתוך התנועה ולהתעצב כאזרחים מועילים, תורמים למדינה ובעלי השפעה בחברה הישראלית.
 
ייחודו של השבט הוא פועלו גם מחוץ למסגרת הפעילות הרגילה והמוכרת לכולם. השבט בשיאו של תהליך הפיכה לשבט קהילתי הנותן מענה ומקום לכל סוגי האוכלוסייה בעיר ולקשת רחבה ככל האפשר של גילאים. על נושא זה אמונה המקשרת הקהילתית המועסקת בשבט, זהו המקום הראשון בו הוגדר תפקיד מסוג זה ואדם אחד אשר מתמקד בנושא קהילה ושילוב העולים מחבר העמים בשבט.
 
בעזרת חמשת הש"שינים, דני, ערן, מיתי, אלון ובני אשר הגיעו יחדיו מירושלים הרחוקה, הצופים מגיעים לכל מקום ובכל עת- הם נמצאים בשבט, בבתי הספר, בצהרונים ובשכונות וכך נוגעים בכל ילד וילד בכרמיאל בדרך זו או אחרת.
 
דוגמא אחת לפעילות בבתי הספר היא קורס המנהיגות המועבר לכיתות ט' בבית הספר התיכון בכרמיאל תחת הכותרת "היה נכון להנהיג!" במהלך הקורס עוברים התלמידים תכנים רבים העוסקים במנהיגות ויכולת לשנות סדרי עולם וחברה, כאשר בשיאו פרויקט קהילתי שכבתי המונהג ע"י התלמידים עצמם. הקורס אשר מועבר ע"י הש"שינים בשעות מערכת קבועות מוכר ע"י משרד החינוך ומהווה פיילוט אשר צפוי להפוך לתכנית רחבה בכל בתי הספר העל יסודיים ברחבי מחוז הצפון.
 
אנו צופים את המשך העשייה המבורכת וההתקדמות האדירה של השבט והתנועה בעיר גם בשנה הבאה עם פתיחת רוחב הפעילות גם לילדי כיתות ד', המועדונית הפועלת בשבט אחר הצהריים, הרחבת צוות המרכזים הצעירים וכניסתם של חניכי ט' האיכותיים והרבים לשכבה הבוגרת ולתפקידי הדרכה משמעותיים. כל זאת תחת הנהגת הש"שינים וראש השבט- המתנדבת מטעם ההורים, עופרה פרקש.
 
אנו מודים לעיריית כרמיאל ולמשרד החינוך על ביטוי הערכתם לתנועה ומברכים על שיתוף הפעולה והתמיכה בפעילות האנפה בעיר ומאחלים קיץ פורה לכולם.
 
בברכת חזק ואמץ,
שבט כרם

 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 7 תגובות | הוספת תגובה


1. קומונה י’ גאה בכם בטירוף!!
נכתב על ידי שיר כהן משבט גפן בתאריך 4/6/2010 בשעה 20:16
2. כל הכבוד לכם
נכתב על ידי אמיתי פוקמן ממחלקת שילוב בני חבר המדינות בתאריך 4/6/2010 בשעה 22:25
3. שפיציםם!
נכתב על ידי איילת נדן משבט כנרת בתאריך 5/6/2010 בשעה 2:09
4. חזק ואמץ
נכתב על ידי עדו כהן משבט עמית בתאריך 5/6/2010 בשעה 11:00
5. חבר’ה אין ספק!!!!!!!!!
נכתב על ידי מרק ליפשיץ משבט שגיא בתאריך 5/6/2010 בשעה 22:42
6. אני מקווה שאתה יודע שאתם תהיו קומונה יב
נכתב על ידי שיר כהן משבט גפן בתאריך 5/6/2010 בשעה 23:49
7. איזה יופי!
נכתב על ידי נטלי ויתקין משבט אלון בתאריך 9/6/2010 בשעה 0:31